Blog

Blog firmy EUROMASTER

Dobry stan opon gwarantuje bezpieczną i płynną jazdę, redukując w olbrzymim stopniu ryzyko wypadku. Nie tylko deformacja drutówki czy plamy wewnątrz opony eliminują ją z użycia. Nie powinno się jeździć także na oponach ze zniszczonymi bokami, powierzchniowymi przecięciami i… zbyt płytkim bieżnikiem.

Nieodpowiednie wyważenie kół może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje, z czego nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę. Co ciekawe, problem ten może dotyczyć nie tylko używanych kół, ale i nowych.

Sprzęgło to jeden z tych elementów, dzięki któremu w ogóle możliwa jest jazda samochodem. Każda poważniejsza usterka może więc unieruchomić pojazd, nawet jeśli pod innymi względami jest całkowicie sprawny. Jednak proces zużycia sprzęgła zazwyczaj następuje bardzo powoli. Postępujące zmiany niekiedy dają o sobie znać w dość subtelny sposób, więc nietrudne je przeoczyć. Kiedy już dojdzie do zaawansowanych uszkodzeń, pojawią się poważne problemy z prawidłowym funkcjonowaniem sprzęgła, co odbija się nie tylko na komforcie jazdy, ale i bezpieczeństwie jazdy. Ten element zawsze powinien być w 100% sprawny! Dlatego też, gdy masz jakiekolwiek wątpliwości, zgłoś się do naszego warsztatu. Sprawdzimy, w czym tkwi problem i jak można go skutecznie i w przystępnej cenie rozwiązań.

Co prawda na polskich drogach można jeszcze spotkać sporo aut bez klimatyzacji, ale większość osób, które planują zakup auta, szuka pojazdu posiadającego ją na wyposażeniu. Klimatyzacja samochodowa to obecnie niezbędne minimum. W upalne dni kierowcy nie są w stanie obejść się bez niej. Każdy z nas wie, że układ klimatyzacji należy okresowo serwisować. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że o układ klimatyzacji należy dbać także podczas codziennej eksploatacji.

Wiele osób, które posiadają pojazdy wyposażone w klimatyzację, nie zastanawia się nawet w jaki sposób należy ją odpowiednio użytkować. A tym bardziej nie przywiązują wielkiej wagi do regularnej dbałości o układ klimatyzacji w samochodzie. Tymczasem okazuje się, że tak jak inne podzespoły auta, również klimatyzacja wymaga regularnego serwisu, którego częścią jest czyszczenie. Z pewnością warto przyswoić informacje o tym jak często należy sprawdzać poszczególne podzespoły klimatyzacji. Ta wiedza może uchronić nas przed niepotrzebnymi wydatkami.

Klocki hamulcowe są bardzo ważnym elementem warunkującym bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Brak sprawnych hamulców może stwarzać poważne zagrożenie nie tylko dla kierującego, ale także dla innych uczestników ruchu. Co ciekawe proces wymiany klocków hamulcowych nie należy do bardzo skomplikowanych. Okazuje się, że możemy wykonać go samodzielnie. Jak tego dokonać? O tym napiszemy za chwilę. Tymczasem warto przyjrzeć się podstawowym oznakom zużycia klocków hamulcowych.

Wysoka jakość ogumienia samochodowego bezpośrednio odpowiada za bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i innych użytkowników dróg. Wymiana opon jest konieczna nie tylko w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia opony. Pamiętać należy także o tym, że opony starzeją się i ulegają zużyciu eksploatacyjnemu. Przyjmuje się, że maksymalny okres użytkowania kompletu opon to 10 lat. Najczęściej jednak opony wymieniamy na nowe po 6 sezonach. Sprawdźmy w związku z tym, czym kierować się przy wyborze odpowiednich opon do samochodu.

 

Za chłodzenie powietrza w układzie klimatyzacji odpowiada czynnik chłodzący. To on właśnie jest wymieniany w trakcie serwisowania urządzenia.

Olej silnikowy jest jednym z płynów eksploatacyjnych auta. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu smarowania. Ma wpływ na trwałość turbosprężarki i zużycie paliwa.