naprawa szyb

Kiedy na szybie powstają niewielkie pęknięcia lub odpryski, można je usunąć u mechanika. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż wymiana całej szyby. Poza tym miejsce pęknięcia, tzw. oczko, wypełnia się bardzo szybko zanieczyszczeniami. Każde uszkodzenie szyby utrudnia kierowcy prowadzenie auta. W słoneczne dni odprysk może go oślepić, co jest bardzo niebezpieczne. Dlatego nie należy zwlekać z naprawą.

Napełnianie klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja w samochodzie służy do chłodzenia podczas upałów oraz osuszania powietrza w wilgotne dni. Dzięki temu kierowca może dłużej zachować koncentrację i komfort, skupiając się na bezpiecznym prowadzeniu auta. Nie używana klimatyzacja zostaje poddana procesom starzeniowym gumowych elementów układu. Powstałe nieszczelności układu i ubytki czynnika chłodniczego należy jak najszybciej naprawić oraz napełnić w odpowiednim serwisie.

Usuwanie rys samochodowych

Eksploatacja samochodu prowadzi do powolnego niszczenia samochodu. Natomiast warto dbać i pielęgnować swoje auto regularnie, stosując profesjonalne kosmetyki. Powłoka lakiernicza jest narażona na różnorodne uszkodzenia – od ziarenek piasku, czynników atmosferycznych po akty wandalizmu czy mycie samochodu nieodpowiednimi środkami. Powstałe drobne rysy można usunąć samodzielnie, bez wizyty u lakiernika.

Mleczka i pasty polerskie

Większość rys samochodowych można usunąć bez problemu samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w  odpowiednie środki, a nasz samochód odzyska salonowy blask. Profesjonalne kosmetyki pozwolą naprawić drobne rysy czy uszkodzenia lakieru. Na rynku mamy szeroki wybór past i mleczek do usuwania rys i zmatowień lakieru. Są to nowoczesne i wyspecjalizowane produkty, które dają możliwość skutecznego pozbycia się drobnych obić, otarć, rys czy zmatowień z powłoki lakierniczej. Wystarczy wypolerować uszkodzony fragment lakieru i efekt będzie piorunujący. Mleczka i pasty polerskie różnią się przede wszystkim konsystencją, oba działają równie skutecznie. Dodatkowo można je stosować przy regeneracji kloszy reflektorów, aby jazda samochodem była przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Jak polerować?

 

Kiedy zauważymy rysy na lakierze, warto od razu je usunąć odpowiednimi produktami. Jest to niezwykle proste, ale wymaga od nas czasu i wysiłku. Najpierw należy dokładnie umyć samochód odpowiednim preparatem i go osuszyć. Następnie za pomocą gąbki bądź ściereczki nałożyć cienką warstwę mleczka lub pasty. Teraz można zacząć proces polerowania, skupiając się w szczególności na uszkodzonych i zarysowanych powierzchniach. Kiedy uzyskamy satysfakcjonujący połysk, warto zabezpieczyć lakier woskiem. Nadmiar preparatów powinno usunąć z poszczególnych elementów samochodu. Oprócz tego można skorzystać z markerów do rys samochodowych. Marker przypomina kredkę świecową. Należy wybrać odpowiedni odcień do lakieru. Efekt jest widoczny od razu, ale krótkotrwały, gdyż utrzyma się do pierwszej wizyty w myjni. Jeśli te zabiegi nie pomogą, warto zlecić usuwanie rys samochodowych specjalistom.

klocki hamulcowe

Bezpieczeństwo to najważniejszy czynnik na drodze. Każdy kierowca odpowiada nie tylko za siebie, swoją rodzinę i znajomych, ale też innych uczestników ruchu. Dlatego prawidłowo działające hamulce to gwarancja bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że niezależnie od stylu jazdy i trasy, jaką pokonujemy codziennie, układ hamulcowy wymaga szczególnej opieki. Jeżeli rozpoznasz sygnały do wymiany klocków hamulcowych w swoim aucie, jak najszybciej zgłoś się do mechanika.

usługa prostowania felg samochodowych

Warunki na polskich drogach są bardzo ciężkie dla samochodów. Stan dróg publicznych może wpływać bezpośrednio na zawieszenie auta. Szczególnie przy nierównościach czy dziurach w podłożu. Felgi aluminiowe czy stalowe bardzo często ulegają zniekształceniu, a nawet zniszczeniu. Gwałtowne wjeżdżanie na wysokie krawężniki w większości jest podstawą do prostowania felg. Jest to znacznie tańsza usługa niż ich kompleksowa wymiana.

klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja samochodowa to z całą pewnością jedno z najczęściej docenianych udogodnień motoryzacyjnych, szczególnie podczas letnich, upalnych miesięcy. Niestety zaniedbany układ klimatyzacyjny może prowadzić do poważnych usterek, a nawet szkodzić zdrowiu.

Współcześnie klimatyzacja stała się standardem w pojazdach. Mało kto wyobraża sobie podróż samochodem pozbawionym tego systemu. Wpływa ona na komfort podróżowania, a także na żywotność poszczególnych elementów wykończenia auta.

klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja słabo działa, wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach i wcale nie ochładza powietrza w samochodzie tak, jakbyśmy tego chcieli? Zapewne zaistniał jakiś problem, który należy jak najszybciej naprawić w profesjonalnym serwisie samochodowym.

diagnostyka komputerowa Twojego samochodu

Jest wielu kierowców, którzy są przeciwnikami wszechobecnej elektroniki w samochodach. Uważają, że im mniej elementów elektronicznych, tym mniejsze ryzyko usterki. Na problem należy jednak spojrzeć z szerszej perspektywy – jeśli już dojdzie do awarii, to najważniejsza jest szybka diagnoza i usunięcie źródła nieprawidłowej pracy samochodu.

klimatyzacja w aucie

Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy w lecie bez włączonej klimatyzacji. Gdy za oknem panują wysokie temperatury, schłodzone powietrze wpadające do kabiny pojazdu nie tylko poprawia komfort jazdy, ale wpływa też pozytywnie na samopoczucie kierującego. Gdy jednak nadchodzi jesień, a później zima, spora część kierowców w ogóle nie włącza klimatyzacji. Czy słusznie?