Witamy na naszej stronie i zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Witamy na stronie internetowej Bus-Service

Bus-Service Euromaster – Serwisowanie opon i pojazdów

Jesteśmy jednym z ponad 2400 serwisów należących do sieci warsztatów Euromaster, świadczącym usługi z zakresu serwisu opon oraz serwisowania pojazdów osobowych i ciężarowych. Działamy zgodnie ze standardami Euromaster, co oznacza, iż dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o Twoje bezpieczeństwo. Oddając swój pojazd w nasze ręce możesz być pewien, że wszelkie naprawy przeprowadzimy rzetelnie i ekspresowo. Dlaczego warto nam zaufać?

Bus-Service Euromaster to coś więcej, niż zwykły warsztat. Posiadamy nowoczesne zaplecze techniczne, dzięki któremu możemy przeprowadzać naprawy w systemie Fast-fit. Od zwykłej mechaniki samochodowej różnimy się przede wszystkim szybkością działania. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez niemiecki instytut DEKRA, aż 70% usterek samochodów kwalifikuje się do naprawy w serwisie typu Fast-fit. Tyczy się to zarówno prostowania felg, jak również naprawy zawieszenia lub na przykład układu hamulcowego. Nie oznacza to jednak, że nie podejmujemy się naprawy poważniejszych usterek. Dzięki diagnostyce komputerowej lokalizujemy i eliminujemy usterki w niemal wszystkich starszych i nowszych samochodach. Prowadzimy kompleksowe remonty silników benzynowych i diesli, a także podejmujemy się napraw samochodów spalających mieszankę płynu chłodniczego, oleju silnikowego i paliwa. Naprawa głowic nie stanowi dla nas problemu, podobnie zresztą jak wymiana rozrządu czy sprzęgła. Zadbamy o kondycję Twojego samochodu.

Prowadzimy profesjonalną wulkanizację – zajmujemy się naprawą i wymianą opon, a ponadto pomożemy Ci dobrać odpowiednie do Twojego samochodu ogumienie. Przez cały rok wykonujemy przegląd i serwis klimatyzacji samochodowej. Sprawdź pozostałe usługi świadczone przez Bus-Service w Opolu, a następnie przyjedź do nas i przekonaj się sam, jak wygląda profesjonalny serwis. Zapraszamy!

 


 

Nasze usługi

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja samochodowa to z całą pewnością jedno z najczęściej docenianych udogodnień motoryzacyjnych, szczególnie podczas letnich, upalnych miesięcy. Niestety zaniedbany układ klimatyzacyjny może prowadzić do poważnych usterek, a nawet szkodzić zdrowiu.

Współcześnie klimatyzacja stała się standardem w pojazdach. Mało kto wyobraża sobie podróż samochodem pozbawionym tego systemu. Wpływa ona na komfort podróżowania, a także na żywotność poszczególnych elementów wykończenia auta.

System klimatyzacyjny wykorzystuje standardowe procesy fizyczne. Specjalny czynnik chłodzący krąży w zamkniętym układzie, gdzie jest naprzemiennie sprężany i rozprężany. W ten sposób dochodzi do zmiany jego temperatury, a równocześnie stanu skupienia. Przepływające przez parownik powietrze zostaje znacząco schłodzone, a następnie poprzez nawiew dostarczane do kabiny pojazdu.

Skąd biorą się grzyby, roztocza i bakterie w klimatyzacji samochodowej?

Kluczowy element każdej klimatyzacji, czyli parownik, nieustannie pracuje, schładzając nagrzewające się powietrze. Działa w warunkach stałego zawilgocenia, dlatego też jest bardzo podatny na rozwój grzybów, roztoczy i bakterii. Powietrze, które przedostaje się wprost na kierowcę i najbliżej siedzących pasażerów, może być mocno zanieczyszczone. Szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje wdychane wraz z powietrzem w samochodzie mogą powodować choroby, złe samopoczucie, a także poważne reakcje alergiczne. Dodatkowo zagrzybiona klimatyzacja zmniejsza komfort podróżowania, ponieważ emituje nieprzyjemny zapach do wnętrza kabiny.

Z tego też powodu klimatyzacja samochodowa powinna podlegać regularnym przeglądom, przynajmniej raz do roku. Przeglądy klimatyzacji należy wykonywać w profesjonalnym serwisie samochodowym, który specjalizuje się w tej dziedzinie.

 

Z powodu stosunkowo częstych problemów związanych z rozwojem drobnoustrojów w systemie klimatyzacyjnym, jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów podczas wizyt u mechanika jest właśnie odgrzybianie. Wykonuje się je na wiele sposobów w zależności od stopnia zanieczyszczenia parownika. Standardowym zabiegiem jest rozpylenie specjalnej pianki, która dezynfekuje klimatyzację. Kolejna metoda polega na usuwaniu drobnoustrojów za pomocą ozonowania wnętrza pojazdu. W samochodzie rozpylony zostaje ozon, który natychmiast wchodzi w reakcję ze wszystkimi drobnoustrojami, utlenia je i prowadzi do rozkładu. Trzeci sposób polega na wykorzystaniu urządzenia emitującego ultradźwięki, które rozbija strukturę preparatu czyszczącego, nadając mu postać mgły. Środek w tej postaci oddziałuje na dużą powierzchnię, czyszcząc zarówno klimatyzację, jak i całe wnętrze pojazdu.

Korzystając z naszych usług, kupujesz zadowolenie!

sprawdź nas!
 • Komfort

  Twój czas jest dla nas najważniejszy. Wszystkie naprawy przeprowadzamy kompleksowo i możliwie jak najszybciej.

 • Cena i jakość

  Zależy nam na długotrwałej, pełnej zaufania relacji z Klientem. Możesz liczyć na doskonały stosunek ceny do jakości na wszystkie opony i usługi.

 • Środowisko

  Ochrona środowiska jest jednym z naszych priorytetów. Minimalizujemy emisję zanieczyszczeń poprzez recykling zużytych części i płynów eksploatacyjnych.

mechanik

gorąca oferta

 • Silnik

  Remont silnika Silnik. Mechaniczne serce samochodu, powodujące niezwykle skrajne emocje. Od ekscytacji, szczególnie gdy pod maską znajdują się więcej niż 4 cylindry, przez nieco skwaszoną minę w czasie tankowania, aż po smutek i żal, jeśli coś się popsuje... Nawet poważne naprawy nie muszą być piekielnie drogie, co udowadnia Bus-Service Euromaster…

Ostatnio dodane

 • Silnik

  Remont silnika Silnik. Mechaniczne serce samochodu, powodujące niezwykle skrajne emocje. Od ekscytacji, szczególnie gdy pod…

 • GEOMETRIA ZAWIESZENIA

  Geometria kół 3D – Zbieżność   Bus-Service Euromaster w Opolu prowadzi pomiar geometrii kół 3D…

 • Darmowy przegląd

  Darmowy Przegląd MasterCheck TO TYLKO 3 PROSTE KROKI DO SKORZYSTANIA Z DARMOWEGO PRZEGLĄDU! Czy wiesz,…

 • Szyby

  Naprawa szyb Szyba czołowa samochodu bardziej narażona jest na uszkodzenia, niż szyby boczne bądź tylna.…