Witamy na naszej stronie i zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Category

remont silnika opole

Silnik. Mechaniczne serce samochodu, powodujące niezwykle skrajne emocje. Od ekscytacji, szczególnie gdy pod maską znajdują się więcej niż 4 cylindry, przez nieco skwaszoną minę w czasie tankowania, aż po smutek i żal, jeśli coś się popsuje... Nawet poważne naprawy nie muszą być piekielnie drogie, co udowadnia Bus-Service Euromaster w Opolu. Wiemy, że hasła takie jak wymiana rozrządu czy naprawa głowicy brzmią strasznie i spędzają sen z powiek, lecz nie masz się czego obawiać. Do każdej marki podchodzimy z odpowiednią troską, biorąc pod uwagę nietypowe rozwiązania technologiczne zastosowane przez poszczególnych producentów. Serwisujemy samochody azjatyckie, amerykańskie i europejskie. Marka lub panujące stereotypy nie mają dla nas znaczenia.

Instalacje LPG, samochody benzynowe i diesel

Po pierwsze, możesz liczyć na profesjonalnie i rzetelnie przeprowadzoną naprawę w korzystnej cenie. Nie zależy nam na tym, aby kierowcy do nas wracali z tą samą usterką – zrobimy to raz, a porządnie. Wolimy widzieć się przy okazji corocznego serwisu klimatyzacji samochodowej. Po drugie, służymy fachową poradą. Jeśli nie jesteś pewien, czym spowodowane jest nieprawidłowe działanie samochodu, zawsze możesz przyjechać do nas na diagnostykę komputerową. Szybko wykryjemy usterkę i zaproponujemy możliwe rozwiązania. Po trzecie, mamy dostęp do sprawdzonych części renomowanych producentów. Jesteśmy uczciwi i przedstawiamy dostępne części bądź zamienniki, opisując przy okazji ich zalety bądź wady. Moglibyśmy wyliczać w nieskończoność, dlaczego warto u nas przeprowadzić remont silnika. Może po prostu nas odwiedzisz i przekonasz się sam? Serwisujemy samochody benzynowe, diesle oraz wyposażone w instalacje LPG.

naprawa felg opole

Zanim naprawa felg się rozpocznie, należy dokładnie ocenić rodzaj i wielkość uszkodzeń felgi, a następnie ustalić przebieg całej procedury. Felgi ze stopów lekkich w pierwszej kolejności są rozgrzewane do odpowiedniej temperatury, co skutkuje zwiększeniem plastyczności metalu. Następnie pierwotny kształt felgi przywracany jest przy pomocy specjalistycznej maszyny do prostowania felg. Temperatura, jak również sama technika umożliwiająca prostowanie felg, jest różna dla każdego stopu metalu.

Prostowanie felg i renowacja

Niestety, nie ma róży bez kolców. W trakcie nagrzewania zwykle dochodzi do uszkodzenia powłoki lakierniczej felgi, a w przypadku poważnie uszkodzonej obręczy, może dojść nawet do jej pęknięcia. Gdy prostowanie felg zostanie zakończone, na życzenie Klienta możemy przeprowadzić pełną renowację lub częściowo przywrócić powłokę lakierniczą w miejscu naprawy. Uwaga! Klient informowany jest o tym, że występuje ryzyko pęknięcia felgi w czasie jej prostowania. Taka felga nie powinna być dalej naprawiana, spawana, klejona itd. W zależności od poziomu deformacji felgi, po jej wyprostowaniu określa się zalecaną dla niej pozycję w pojeździe.

Wpadłeś w dziurę? Naprawa felg nie wystarczy, gdyż uszkodziłeś też ogumienie? Prowadzimy profesjonalny serwis opon w Opolu.

serwis klimatyzacji opole

Klimatyzacja samochodowa pozytywnie wpływa na komfort jazdy kierowców i pasażerów. Dostarcza czyste, świeże i orzeźwiające powietrze. Serwis klimatyzacji samochodowej polega na przeprowadzeniu pełnej diagnostyki układu, uzupełnieniu czynnika chłodzącego, wyczyszczeniu kanałów wentylacyjnych oraz wymianie filtra kabinowego. Regularny przegląd klimatyzacji jest niezbędny do jej prawidłowego działania, czyli nie tylko chłodzenia, ale też filtrowania zanieczyszczeń i zmniejszania wilgotności powietrza. Do właściwego przeprowadzenia serwisu klimatyzacji niezbędne są profesjonalne narzędzia i odpowiednio przeszkolony personel. Możesz nam zaufać – mamy wszystko.

Przegląd i napełnianie klimatyzacji

Profesjonalny przegląd klimatyzacji powinien obejmować jej czyszczenie. Najpopularniejszą i najbezpieczniejszą metodą oczyszczania układu jest ozonowanie. W czasie ozonowania nie są wykorzystywane żadne środki chemiczne, więc z powodzeniem może być przeprowadzane w samochodach, którymi poruszają się alergicy, astmatycy lub osoby wrażliwe na działanie środków czyszczących. Wielokrotnie spotykaliśmy się z niepoprawnie przeprowadzonym serwisem klimatyzacji. Niewykwalifikowani serwisanci wymieniali filtr kabinowy bez wcześniejszego oczyszczenia kanałów doprowadzających i odprowadzających powietrze, nieprawidłowo przeprowadzali odgrzybianie, nie sprawdzali drożności kanału odprowadzającego skropliny. Jakby tego było mało, niektórzy serwisanci skracali czas wytwarzania próżni niezbędny do całkowitego usunięcia starego czynnika chłodzącego, co negatywnie wpływa na wydajność układu klimatyzacji. Prawidłowe napełnianie klimatyzacji samochodowej też jest sztuką, którą lepiej zlecić profesjonalistom.

Serwis klimatyzacji – co zrobić, kiedy klimatyzacja brzydko pachnie?

Klimatyzacja samochodowa nie powinna generować zapachów w czasie swojej pracy! Na nieprzyjemny zapach może mieć wpływ nawet stary filtr kabinowy (przeciwpyłkowy). Warto go wymieniać nie tylko ze względów „zapachowych”, bowiem filtruje szkodliwe dla zdrowia pyłki z klocków hamulcowych, kurz, piach, owady, liście i szereg innych zanieczyszczeń. Klimatyzacja może działać mniej wydajnie, jeśli filtr jest zapchany. Pamiętaj o wymianie filtra co roku lub po przejechaniu 20 tys. kilometrów. Nasz serwis klimatyzacji w Opolu posiada w swej ofercie filtry papierowe, jak również filtry węglowe, lepiej pochłaniające zanieczyszczenia i przykry zapach. Co prawda jest to droższy wariant, lecz wystarcza na dłużej niż papierowy. Wykonując u nas przegląd klimatyzacji, możesz przy okazji przeprowadzić wymianę oleju. Przygotuj swój samochód przed sezonem!

serwis zawieszenia w samochodzie

Sprawne zawieszenie odpowiada za stabilność pojazdu i zapewnia nie tylko komfort jazdy, ale także bezpieczeństwo jego użytkowników. Poluzowane i zużyte sworznie, drążki, wahacze, przeguby oraz niesprawne amortyzatory wpływają także negatywnie na żywotność opon i innych elementów układu zawieszenia.

Zawieszenie samochodowe, a amortyzatory

Główną rolą amortyzatorów jest tłumienie drgań przenoszonych na nadwozie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że są też one odpowiedzialne za szereg innych czynników, wywierających wpływ na nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jeżeli koła wskutek drgań, nierówności lub wychyleń są odrywane od powierzchni drogi, przenoszą mniej efektywnie siły napędu, hamowania i kierowania pojazdem. Z tego powodu w zawieszeniach samochodowych wykorzystywane są amortyzatory zapewniające właściwy kontakt kół z nawierzchnią. Za słabe tłumienie wpływa negatywnie z punktu widzenia komfortu i zdrowia. Zbyt silne tłumienie jest niekorzystne pod względem przyczepności. Współczesne amortyzatory są zbudowane tak, aby pogodzić wymagania komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy.

Przy prędkości 50 km/h już jeden zużyty w połowie amortyzator w wyraźny sposób wydłuża drogę hamowania o całe 2 metry. Amortyzatory mają też pośredni wpływ na pracę systemu ABS. W sytuacji, gdy amortyzator traci sprężystość i nie tłumi odpowiednio drgań koła, sterownik ABS odczytuje to jako brak przyczepności i ogranicza intensywność pracy hamulca. Wtedy bezużyteczne okażą się nawet najlepsze opony.

Oznaki zużycia amortyzatorów

Do oznak zużycia amortyzatorów można zaliczyć m.in. wydłużoną drogę hamowania, podskakujące koła, wibrujący układ kierowniczy, kołyszącą się karoserię, dobijanie zawieszenia, brak odporności na boczne podmuchy wiatru, nierówne zużycie opon, olej na amortyzatorze i szybkie zużycie elementów układu kierowniczego.

Eksperci radzą wymieniać amortyzatory co 80 do 100 tys. kilometrów. Raz do roku lub co 20 tys. kilometrów warto kontrolować ich stan, co może pomóc w przedłużeniu żywotności zawieszenia. Opole już poznało się na wysokiej jakości przeglądów i serwisów przeprowadzonych przez Bus-Service Euromaster. Pamiętaj, możesz nas odwiedzić również w przypadku, gdy niezbędny jest serwis opon w Twoim samochodzie.

wymiana oleju opole

Silnik jest sercem samochodu. Do jego prawidłowej, wieloletniej pracy niezbędny jest odpowiednio dobrany olej wysokiej jakości. Eksperci twierdzą, że wymiana oleju wraz z filtrem powinna być przeprowadzana przynajmniej raz w roku, a nieraz nawet częściej, niż zalecają producenci samochodów. Bus-Service Euromaster oferuje szeroką gamę olejów mineralnych, syntetycznych i półsyntetycznych renomowanych producentów, między innymi Shell, Total, Elf i Orlen. W naszym asortymencie znajdują się również wysokiej jakości filtry Bosch i Filtron. Postępujemy zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Zużyty olej poddawany jest utylizacji.

Wymiana oleju jest jedną z podstawowych czynności eksploatacyjnych przeprowadzanych w każdym samochodzie. Choć pamiętać należy, że nieprawidłowo przeprowadzona wymiana oleju może skończyć się kosztownym remontem silnika. Najczęściej spotykamy zbyt niski poziom oleju skutkujący niewystarczającym smarowaniem silnika. Długa jazda z niskim poziomem oleju może się zakończyć zatarciem silnika i dalszą podróżą… na lawecie. Zbyt wysoki poziom oleju silnikowego w najlepszym wypadku skończy się wydobywaniem niebieskiego dymu z rury wydechowej. W najgorszym – uszkodzone zostaną uszczelnienia silnika. Niedoświadczony serwisant może również uszkodzić filtr oleju bądź korek spustowy poprzez zbyt mocne wkręcenie. Gwarantujemy, że nasi serwisanci są odpowiednio przeszkoleni nawet w zakresie tak podstawowych czynności, jak wymiana oleju.