Wysokiej jakości akcesoria samochodowe ułatwiają i podnoszą komfort podróżowania. W Bus-Service Euromaster możesz kupić żarówki, wycieraczki lub płyn do spryskiwaczy najwyższej jakości. Zapytaj również o łańcuchy śniegowe, kosmetyki samochodowe, skrobaczki do szyb, gaśnice oraz apteczki samochodowe. Zapewniamy nie tylko szeroki wybór asortymentu, ale także fachową poradę odnośnie tego jaki typ i model akcesoriów wybrać. Nasi specjaliści pomogą również w montażu nowo zakupionych elementów.

Sprawność wycieraczek spada po kilku miesiącach eksploatacji, niezależnie od warunków atmosferycznych. Zły stan piór wycieraczek znacznie ogranicza widoczność podczas jazdy. Sygnałem do wymiany wycieraczek na nowe są powstające smugi, nierównomierne zbieranie wody, lub wydawane odgłosy podczas tarcia pióra wycieraczki o powierzchnie szyby. Wycieraczki optymalnie spełniają swoje zadanie przez mniej więcej pół roku. Ich zużycie zależy od tego jak często ich używamy, oraz w jakich warunkach pracują.

Jakość wycieraczek, oraz  ich prawidłowe działanie zależy przede wszystkim od obróbki chemicznej gumy pióra, która ma na celu jej utwardzenie oraz obniżenie oporów tarcia w kontakcie z szybą. Istotne znaczenie ma również jakość surowca kauczuku z którego powstaje guma. Tańsze pióra wykonane są z kauczuku syntetycznego, a lepsze - z naturalnego.

Nowoczesne wycieraczki z piórem płaskim mają wiele zalet. Lepiej sprawdzają się w czasie mrozów – łatwiej je oderwać od szyby, nie rdzewieją, powodują mniejszy opór powietrza i nie odklejają się przy dużych prędkościach. Ich wadą jest gorsze przyleganie do mocno wygiętych szyb o niestandardowym kształcie.