W naszym serwisie oferujemy kompleksowe usługi w zakresie wymiany i naprawy felg. Uszkodzona felga powoduje wibracje przenoszące się na cały pojazd i prowadzi do szybszego zużycia zawieszenia, łożysk i nierównomiernego zużycia opony, a w częstych przypadkach rozszczelnienia koła. Naprawa felg wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia osoby prostującej, nie zawsze jest możliwa ze względu na rozmiar uszkodzeń. W przypadku wymiany felg oferujemy felgi aluminiowe i stalowe, a profesjonalne doradztwo i możliwość przymierzenia felg zapewniają optymalny wybór.

Przygotowanie  felgi do prostowania polega na ocenie jej uszkodzenia dzięki czemu serwis ustala procedurę naprawy. Prostowanie felg wykonanych ze stopów lekkich polega na nagrzewaniu fragmentu skrzywionego do temperatury, która sprawia że stop staje się plastyczny co ułatwia przywrócenie pierwotnego kształtu za pomocą maszyny do prostowania felg. W zależności od użytego stopu oraz metody przy produkcji felgi, procedura prostowania oraz temperatura nagrzewania jest całkowicie różna.

Efektem ubocznym w takcie nagrzewania felgi jest uszkodzenie powłoki lakierniczej co niestety jest nieuniknione, oraz w niektórych przypadkach pęknięcie felgi w przypadku poważniejszego uszkodzenia. Po wykonanej naprawie budowy felgi, na życzenie klienta zajmujemy się renowacją  lub częściowemu przywróceniu stanu powłoki lakierniczej w miejscu naprawy.

W przypadku gdy występuję możliwość pęknięcia felgi, felga nie powinna być dalej naprawiana: spawania, klejona itp. W zależności od poziomu deformacji felgi, po jej wyprostowaniu określa się zalecaną pozycję na pojeździe.