Serwis opon - Opole

Rodzaj i jakość zamontowanych opon bezpośrednio wpływa na zachowanie Twojego samochodu na drodze, a co za tym idzie, również na bezpieczeństwo jazdy. Używając jednego samochodu przez wiele lat, wiesz jakich jego reakcji możesz się spodziewać w określonych warunkach atmosferycznych i drogowych. Sytuacja zmienia się diametralnie, w momencie gdy używane przez Ciebie opony zaczynają stopniowo tracić swoje właściwości jezdne. Dzieje się tak nie tylko ze względu na zmniejszającą się grubość bieżnika, ale także ze względu na wiek opony. Wielu kierowców ignoruje tak niepokojące objawy, jak wiek opony i stan ścianek bocznych. Należy pamiętać, by nie używać 10-letnich opon nawet w przypadku, gdy mają gruby bieżnik! Jazda na starych oponach to proszenie się o kłopoty – może dojść nawet do samoistnego pęknięcia, nie wspominając już o nieprzewidywalnym zachowaniu opony w kontakcie na przykład z głęboką warstwą wody. Ryzyko aquaplaningu jest bardzo duże.

Innym częstym problemem jest nieprawidłowo dobrany rozmiar opony do danego samochodu. Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie obecnie panują trendy wśród młodych kierowców oraz jakie rodzaje opon i kół są modne. Niemniej, naszym Klientom proponujemy opony dedykowane do poszczególnych modeli samochodów w konkretnych wersjach silnikowych bądź nadwoziowych. Bierzemy pod uwagę nie tylko zalecenia producenta samochodu, ale również warunki, w jakich opony będą zwykle używane, oczekiwania Klienta oraz jego finanse. Zapewniamy usługi kompleksowe – profesjonalny dobór opon oraz ich montaż. Jeśli zajdzie taka potrzeba, nasza przechowalnia opon przyjmie Twoje ogumienie na „przezimowanie”

Wymiana opon w Olszynie

Dokładamy wszelkich starań, aby wymiana opon przebiegała jak najszybciej, nawet w „gorącym” okresie wiosennym lub jesiennym. W ramach wymiany demontujemy całe koła, następnie zdejmujemy z felgi stare opony, a na ich miejsce montujemy nowe. Posiadamy odpowiedni sprzęt oraz oprzyrządowanie, dzięki któremu możemy wymieniać także opony run-flat i niskoprofilowe. W kolejnym kroku napełniamy opony powietrzem lub azotem i przeprowadzamy wyważanie kół na skalibrowanej wyważarce. Ostatnim krokiem jest posmarowanie piast smarem miedziowym, montaż kół i dokręcenie ich kluczem dynamometrycznym. W czasie serwisu opon zwracamy szczególną uwagę na kierunkowość opon, systematyczną rotację oraz wymianę zaworów. Zdemontowane opony myjemy przed kolejnym montażem lub przekazaniem do przechowalni.

Wulkanizacja jest jedną z ważniejszych gałęzi naszej działalności. Nieustannie śledzimy zmiany technologiczne na rynku opon, szkolimy naszych pracowników i szybko reagujemy na wymagania Klientów. Prowadzimy profesjonalny serwis opon, w którym zajmiemy się samochodami wyposażonymi w pośredni lub bezpośredni system TMPS, czyli czujnik ciśnienia powietrza w kołach. Procedura wymiany opon wyposażonych w TMPS jest bardziej skomplikowana niż wymiana standardowych, dlatego należy wybrać sprawdzony i profesjonalny serwis. Decydując się na wymianę opon u niewprawnego serwisanta, możesz liczyć się z uszkodzeniem kosztownego czujnika. Nam możesz zaufać – wiemy, jak obchodzić się z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Przy okazji wymiany opon, warto sprawdzić, w jakim stanie są klocki hamulcowe. Możemy przeprowadzić inspekcję całego układu hamulcowego na Twoje życzenie.