Nasze usługi

akcesoria samochodowe opole

Wysokiej jakości akcesoria samochodowe ułatwiają i podnoszą komfort podróżowania.

W Bus-Service Euromaster możesz kupić żarówki, wycieraczki lub płyn do spryskiwaczy najwyższej jakości. Zapytaj również o łańcuchy śniegowe, kosmetyki samochodowe, skrobaczki do szyb, gaśnice oraz apteczki samochodowe. Zapewniamy nie tylko szeroki wybór asortymentu, ale także fachową poradę odnośnie tego jaki typ i model akcesoriów wybrać. Nasi specjaliści pomogą również w montażu nowo zakupionych elementów.

Sprawność wycieraczek zmniejsza się po kilku miesiącach użytkowania, niezależnie od warunków pogodowych. Zły stan piór wycieraczek wpływa na ograniczenie widoczności w trakcie jazdy. Sygnałem do wymiany wycieraczek na nowe są pojawiające się smugi, nierównomierne zbieranie wody lub odgłosy podczas tarcia pióra wycieraczki o powierzchnię szyby. Wycieraczki optymalnie spełniają swoje zadanie przez mniej więcej pół roku. Ich zużycie zależy od tego jak często ich używamy, oraz w jakich warunkach pracują.

Na skuteczność pracy wycieraczek wpływa przede wszystkim obróbka chemiczna, jakiej zostaje poddane pióro. Potraktowanie gumy odpowiednimi środkami skutkuje jej utwardzeniem i obniżeniem oporów tarcia. Ważna jest też jakość samego kauczuku, z którego powstaje guma. Tanie pióra wycieraczek wykonane są z kauczuku syntetycznego, zaś droższe z naturalnego. Warto zdecydować się na nowoczesne wycieraczki wyposażone w płaskie pióro. Doskonale sprawdzają się w czasie mrozów – łatwo je oderwać od szyby, ponadto nie rdzewieją. Stawiają mniejszy opór w czasie jazdy z prędkością autostradową, przez co nie odklejają się. Mają jedną wadę. Słabo przylegają do niestandardowych, mocno wygiętych szyb. Pozostając w temacie, prowadzimy naprawy szyb uszkodzonych i porysowanych.