Nasze usługi

naprawa felg opole

Zanim naprawa felg się rozpocznie, należy dokładnie ocenić rodzaj i wielkość uszkodzeń felgi, a następnie ustalić przebieg całej procedury. Felgi ze stopów lekkich w pierwszej kolejności są rozgrzewane do odpowiedniej temperatury, co skutkuje zwiększeniem plastyczności metalu. Następnie pierwotny kształt felgi przywracany jest przy pomocy specjalistycznej maszyny do prostowania felg. Temperatura, jak również sama technika umożliwiająca prostowanie felg, jest różna dla każdego stopu metalu.

Prostowanie felg i renowacja

Niestety, nie ma róży bez kolców. W trakcie nagrzewania zwykle dochodzi do uszkodzenia powłoki lakierniczej felgi, a w przypadku poważnie uszkodzonej obręczy, może dojść nawet do jej pęknięcia. Gdy prostowanie felg zostanie zakończone, na życzenie Klienta możemy przeprowadzić pełną renowację lub częściowo przywrócić powłokę lakierniczą w miejscu naprawy. Uwaga! Klient informowany jest o tym, że występuje ryzyko pęknięcia felgi w czasie jej prostowania. Taka felga nie powinna być dalej naprawiana, spawana, klejona itd. W zależności od poziomu deformacji felgi, po jej wyprostowaniu określa się zalecaną dla niej pozycję w pojeździe.

Wpadłeś w dziurę? Naprawa felg nie wystarczy, gdyż uszkodziłeś też ogumienie? Prowadzimy profesjonalny serwis opon w Opolu.