serwis klimatyzacji opole

Klimatyzacja samochodowa pozytywnie wpływa na komfort jazdy kierowców i pasażerów. Dostarcza czyste, świeże i orzeźwiające powietrze. Serwis klimatyzacji samochodowej polega na przeprowadzeniu pełnej diagnostyki układu, uzupełnieniu czynnika chłodzącego, wyczyszczeniu kanałów wentylacyjnych oraz wymianie filtra kabinowego. Regularny przegląd klimatyzacji jest niezbędny do jej prawidłowego działania, czyli nie tylko chłodzenia, ale też filtrowania zanieczyszczeń i zmniejszania wilgotności powietrza. Do właściwego przeprowadzenia serwisu klimatyzacji niezbędne są profesjonalne narzędzia i odpowiednio przeszkolony personel. Możesz nam zaufać – mamy wszystko.

Przegląd i napełnianie klimatyzacji

Profesjonalny przegląd klimatyzacji powinien obejmować jej czyszczenie. Najpopularniejszą i najbezpieczniejszą metodą oczyszczania układu jest ozonowanie. W czasie ozonowania nie są wykorzystywane żadne środki chemiczne, więc z powodzeniem może być przeprowadzane w samochodach, którymi poruszają się alergicy, astmatycy lub osoby wrażliwe na działanie środków czyszczących. Wielokrotnie spotykaliśmy się z niepoprawnie przeprowadzonym serwisem klimatyzacji. Niewykwalifikowani serwisanci wymieniali filtr kabinowy bez wcześniejszego oczyszczenia kanałów doprowadzających i odprowadzających powietrze, nieprawidłowo przeprowadzali odgrzybianie, nie sprawdzali drożności kanału odprowadzającego skropliny. Jakby tego było mało, niektórzy serwisanci skracali czas wytwarzania próżni niezbędny do całkowitego usunięcia starego czynnika chłodzącego, co negatywnie wpływa na wydajność układu klimatyzacji. Prawidłowe napełnianie klimatyzacji samochodowej też jest sztuką, którą lepiej zlecić profesjonalistom.

Serwis klimatyzacji – co zrobić, kiedy klimatyzacja brzydko pachnie?

Klimatyzacja samochodowa nie powinna generować zapachów w czasie swojej pracy! Na nieprzyjemny zapach może mieć wpływ nawet stary filtr kabinowy (przeciwpyłkowy). Warto go wymieniać nie tylko ze względów „zapachowych”, bowiem filtruje szkodliwe dla zdrowia pyłki z klocków hamulcowych, kurz, piach, owady, liście i szereg innych zanieczyszczeń. Klimatyzacja może działać mniej wydajnie, jeśli filtr jest zapchany. Pamiętaj o wymianie filtra co roku lub po przejechaniu 20 tys. kilometrów. Nasz serwis klimatyzacji w Opolu posiada w swej ofercie filtry papierowe, jak również filtry węglowe, lepiej pochłaniające zanieczyszczenia i przykry zapach. Co prawda jest to droższy wariant, lecz wystarcza na dłużej niż papierowy. Wykonując u nas przegląd klimatyzacji, możesz przy okazji przeprowadzić wymianę oleju. Przygotuj swój samochód przed sezonem!