Nasze usługi

Poza standardowym przekładniami biegów, zajmujemy się naprawami automatycznych skrzyń biegów. To mechanizmy, które same zmieniają biegi w zależności od aktualnego obciążenia silnika, zwalniając kierowcę z konieczności ręcznej zmiany biegów. Skrzynia automatyczna pozwala na płynną jazdę, optymalizując przełożenie w stosunku do obrotów silnika. W efekcie, pojazdy z taką skrzynią osiągają większe przebiegi – silnik jest mniej przeciążony. Najpopularniejsza w USA, stopniowo zyskuje popularność również w Europie.

Skrzynia automatyczna, a skrzynia manualna

Klasyczna automatyczna skrzynia biegów nie jest zwykłą skrzynią biegów z automatycznym sterowaniem. W znaczący sposób różni się ona budową oraz sposobem przenoszenia napędu. Skrzynia manualna zaopatrzona jest w klasyczne sprzęgło, natomiast w skrzyniach automatycznych stosowane jest np. sprzęgło hydrokinetyczne.

Naprawa automatycznych skrzyń biegów

W Bus-Service Euromaster nie ma miejsca na eksperymenty. Naszą załogę tworzą specjaliści, którzy wiedzą, w jaki sposób dokonać naprawy automatycznej skrzyni biegów. Naprawiamy wszystkie przekładnie, manualne też! Aby przywrócić skrzyni dawną kondycję, czasem wystarczy przeprowadzić wymianę oleju.