Nasze usługi

Zajmujemy się zarówno serwisem i naprawą standardowych przekładni, jak i automatycznych skrzyń biegów. To mechanizmy, które same zmieniają biegi w zależności od aktualnego obciążenia silnika, zwalniając kierowcę z konieczności ręcznej zmiany biegów. Skrzynia automatyczna pozwala na płynną jazdę, optymalizując przełożenie w stosunku do obrotów silnika. W efekcie, pojazdy z taką skrzynią osiągają większe przebiegi – silnik jest mniej przeciążony. Najpopularniejsza w USA, stopniowo zyskuje popularność również w Europie.

Skrzynia automatyczna, a skrzynia manualna

Nie należy mylić klasycznej automatycznej skrzyni biegów ze skrzynią biegów z automatycznym sterowaniem, opartych na skrzyni manualnej, wyposażonych w zwykłe sprzęgło. Te drugie są często stosowane w pojazdach ciężarowych, od których wymaga się innego zachowania niż od samochodów osobowych. W skrzyniach automatycznych stosowane jest np. sprzęgło hydrokinetyczne, które nie jest obsługiwane przez kierowcę pojazdu, a jedynie reaguje na obroty silnika.

Naprawa automatycznych skrzyń biegów

W Bus-Service Euromaster nie ma miejsca na eksperymenty. Naprawa automatycznej skrzyni biegów ze względu na swoje skomplikowanie wymaga od serwisantów odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Właśnie dlatego naszą załogę tworzą specjaliści, którzy wiedzą, jak zbudowany jest automat i jak dokonać jego naprawy bez ryzyka awarii w następstwie nieprzemyślanych działań. Naprawiamy wszystkie przekładnie, manualne też! Aby przywrócić skrzyni dawną kondycję, czasem wystarczy przeprowadzić wymianę oleju.