Nasze usługi

Przegląd ogumienia

Dobra wulkanizacja to klucz do sukcesu Twojego ogumienia. Zajmujemy się łataniem dziur oraz wymianą opon. Jesteśmy w stanie ocenić, czy dane opony nadają się do użytku, czy też wymagają natychmiastowego zastąpienia przez nowe egzemplarze.

Dokładamy wszelkich starań, aby wymiana opon przebiegała jak najszybciej, nawet w „gorącym” okresie wiosennym lub jesiennym. W ramach wymiany demontujemy całe koła, następnie zdejmujemy z felgi stare opony, a na ich miejsce montujemy nowe. Posiadamy odpowiedni sprzęt oraz oprzyrządowanie, dzięki któremu możemy wymieniać także opony run-flat i niskoprofilowe. W kolejnym kroku napełniamy opony powietrzem lub azotem i przeprowadzamy wyważanie kół na skalibrowanej wyważarce. Ostatnim krokiem jest posmarowanie piast smarem miedziowym, montaż kół i dokręcenie ich kluczem dynamometrycznym. W czasie serwisu opon zwracamy szczególną uwagę na kierunkowość opon, systematyczną rotację oraz wymianę zaworów. Zdemontowane opony myjemy przed kolejnym montażem lub przekazaniem do przechowalni.

 

Serwis opon z TPMS

Wulkanizacja jest jedną z ważniejszych gałęzi naszej działalności. Nieustannie śledzimy zmiany technologiczne na rynku opon, szkolimy naszych pracowników i szybko reagujemy na wymagania Klientów. Prowadzimy profesjonalny serwis opon, w którym zajmiemy się samochodami wyposażonymi w pośredni lub bezpośredni system TPMS, czyli czujnik ciśnienia powietrza w kołach. Procedura wymiany opon wyposażonych w TPMS jest bardziej skomplikowana niż wymiana opon standardowych, dlatego należy wybrać sprawdzony i profesjonalny serwis. Decydując się na wulkanizację u niewprawnego serwisanta, możesz liczyć się z uszkodzeniem kosztownego czujnika. Nam możesz zaufać – wiemy, jak obchodzić się z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Przy okazji wymiany opon warto sprawdzić, w jakim stanie są klocki hamulcowe. Możemy przeprowadzić inspekcję całego układu hamulcowego na Twoje życzenie.