Akcesoria

Akcesoria motoryzacyjne

Dobór odpowiednich akcesoriów motoryzacyjnych może podnieść jakość podróży lub usprawnić samą jazdę samochodem. Dostarczamy wysokiej jakości żarówki, wycieraczki oraz płyny eksploatacyjne. Wybierasz się w góry? Nie zapomnij zapytać o łańcuchy śniegowe! Mamy też ofertę specjalnych środków, dzięki którym nadasz odpowiedni blask swojej maszynie. W czasie, gdy Twoja małżonka będzie przeglądała kosmetyki w pobliskiej drogerii, Ty możesz sprawdzić naszą ofertę szamponów, wosków, odświeżaczy i wielu innych środków do pielęgnacji nadwozia i wnętrza. Ponadto posiadamy skrobaczki do szyb, gaśnice i apteczki. Możesz liczyć na fachową poradę naszych ekspertów i pomoc w montażu nowo zakupionych elementów.

Jak często należy wymieniać wycieraczki?

Wycieraczki zwykle warto wymienić po kilku miesiącach eksploatacji, niezależnie od warunków atmosferycznych, w jakich były używane. Starte pióra wycieraczek nierównomiernie zbierają wodę, a także pozostawiają smugi, co negatywnie wpływa na widoczność i bezpieczeństwo jazdy. Warto je wymienić, kiedy pojawiają się takie objawy lub gdy po prostu zaczynają piszczeć. Żywotność piór zwykle wynosi około 6 miesięcy. Ich zużycie głównie związane jest z częstotliwością używania wycieraczek.

Na skuteczność pracy wycieraczek wpływa przede wszystkim obróbka chemiczna, jakiej zostaje poddane pióro. Potraktowanie gumy odpowiednimi środkami skutkuje jej utwardzeniem i obniżeniem oporów tarcia. Ważna jest też jakość samego kauczuku, z którego powstaje guma. Tanie pióra wycieraczek wykonane są z kauczuku syntetycznego, zaś droższe z naturalnego. Warto zdecydować się na nowoczesne wycieraczki wyposażone w płaskie pióro. Doskonale sprawdzają się w czasie mrozów – łatwo je oderwać od szyby, ponadto nie rdzewieją. Stawiają mniejszy opór w czasie jazdy z prędkością autostradową, przez co nie odklejają się. Mają jedną wadę. Słabo przylegają do niestandardowych, mocno wygiętych szyb. Pozostając w temacie, prowadzimy naprawy szyb uszkodzonych i porysowanych.