Blog

polerowanie auta

Eksploatacja samochodu prowadzi do powolnego niszczenia samochodu. Natomiast warto dbać i pielęgnować swoje auto regularnie, stosując profesjonalne kosmetyki. Powłoka lakiernicza jest narażona na różnorodne uszkodzenia – od ziarenek piasku, czynników atmosferycznych po akty wandalizmu czy mycie samochodu nieodpowiednimi środkami. Powstałe drobne rysy można usunąć samodzielnie, bez wizyty u lakiernika.

Mleczka i pasty polerskie

Większość rys samochodowych można usunąć bez problemu samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w  odpowiednie środki, a nasz samochód odzyska salonowy blask. Profesjonalne kosmetyki pozwolą naprawić drobne rysy czy uszkodzenia lakieru. Na rynku mamy szeroki wybór past i mleczek do usuwania rys i zmatowień lakieru. Są to nowoczesne i wyspecjalizowane produkty, które dają możliwość skutecznego pozbycia się drobnych obić, otarć, rys czy zmatowień z powłoki lakierniczej. Wystarczy wypolerować uszkodzony fragment lakieru i efekt będzie piorunujący. Mleczka i pasty polerskie różnią się przede wszystkim konsystencją, oba działają równie skutecznie. Dodatkowo można je stosować przy regeneracji kloszy reflektorów, aby jazda samochodem była przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Jak polerować?

Kiedy zauważymy rysy na lakierze, warto od razu je usunąć odpowiednimi produktami. Jest to niezwykle proste, ale wymaga od nas czasu i wysiłku. Najpierw należy dokładnie umyć samochód odpowiednim preparatem i go osuszyć. Następnie za pomocą gąbki bądź ściereczki nałożyć cienką warstwę mleczka lub pasty. Teraz można zacząć proces polerowania, skupiając się w szczególności na uszkodzonych i zarysowanych powierzchniach. Kiedy uzyskamy satysfakcjonujący połysk, warto zabezpieczyć lakier woskiem. Nadmiar preparatów powinno usunąć z poszczególnych elementów samochodu. Oprócz tego można skorzystać z markerów do rys samochodowych. Marker przypomina kredkę świecową. Należy wybrać odpowiedni odcień do lakieru. Efekt jest widoczny od razu, ale krótkotrwały, gdyż utrzyma się do pierwszej wizyty w myjni. Jeśli te zabiegi nie pomogą, warto zlecić usuwanie rys samochodowych specjalistom.